Galerie Maurits van de Laar (Herderstraat 6, 2512 CV The Hague, The Netherlands)
From November 14th to December 22th 2010
Opening on November 14th from 16h00
Finissage on December 22th from 15h00
Johan Tahon maakt in Galerie Maurits van de Laar de installatie MILKWOOD, vergelijkbaar met het werk dat hij presenteerde op Watou 2009, het jaarlijkse festival voor beeldende kunst en literatuur in West Vlaanderen. In de ruimte vertakken zich gipsen ‘lianen’ waaruit keramische hoofden groeien als paddenstoelen op de sporen van een zwam die grillig uitdijt. Daarnaast zullen ook recente keramische en gipsen sculpturen in een meer traditionele opstelling worden getoond. In Tahons werk staat de mens centraal, die hij vaak weergeeft als een uitgerekte, breekbare gestalte. Zijn beelden geven uiting aan sterke emoties en tonen daarnaast een verlangen het menselijke tekort te ontstijgen en toegang te krijgen tot het hogere. Tot 2006 werkte Tahon uitsluitend in gips, dat hij na het uitharden met een bijl bijkapt tot de gewenste vorm. Het proces van opbouwen en bijwerken is sterk gevoelsmatig en intuïtief, wat zich vertaalt in het zoekende en kwetsbare dat zijn mensbeelden uitdrukken. Ook is steeds een notie aanwezig van de nietigheid van de mens tegenover het universum of de onvolkomenheid van de mens tegenover het goddelijke, waarmee Tahon uiting geeft aan een basaal zoeken naar spiritualiteit. Ook in de keramische beelden overheerst de mensfiguur. Het werken in klei stelt andere eisen. Het werkproces bestaat eerder uit het toevoegen en modelleren van het materiaal, tegelijk is een grotere detaillering en verfijning mogelijk ten opzichte van de gipsen beelden. Vaak wordt van een hoofd of andere vorm een mal gemaakt die daarna weer wordt gebruikt als element in nieuwe beelden. Kenmerkend is het expressieve toepassen van witte glazuur op de beelden.
'F', 2023-2024, Stoneware, 80 x 30 x 20 cm (© Studio23)
STUDIO23
Solo exhibition
STUDIO23, Ghent (BE)
December 13, 2024 - January 12, 2025
The exhibition ‘Fingertips’ is extended till January 26
Through his evocative and masterful works, Johan Tahon invites you to experience the delicate balance between nature, emotion, and the passage of time. His sculptures promise to stir deep reflection and awe, offering a unique glimpse into his artistic journey and the intricate layers of the human experience.
At the heart of Fingertips is the tactile, sensual act of sculpting—each piece molded directly by the artist’s hands, engaging in a quiet yet powerful dance between maker and medium. These works, formed from both clay and ice, bear the imprints of the artist’s fingers, leaving traces of his emotional connection to the material. The act of creation becomes an expression of feeling, an exploration of presence, vulnerability, and transformation.
Contact:
STUDIO23, Dublinstraat 35/006, 9000 Ghent, Belgium
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
+32499303984
www.studio23gent.com